Dobrý rytmus je důležitý nejen v hudbě..
Příklady dobré praxe > Zuzana, 38 let

Tuto organizace jsem našla spíše úplně náhodným způsobem, když jsem se již nějakou dobu pokoušela pomocí internetu a různých jiných nabídek vyhledat pro mne vhodné zaměstnání, což jsem už tenkrát věděla, že nebude v kombinaci postižení a malých dětí lehká záležitost.

 Návštěvu Rytmusu jsem brala jako pro sebe velice dobrou životní zkušenost, příležitost k tomu, že mi některá z pracovních konzultantek pomůže vhodné místo vyhledat a poznám spoustu nových lidí. Byla to pro mě výzva, protože jsem při první návštěvě Rytmusu měla před sebou ještě ½ roku rodičovské dovolené a komunikace s lidmi pro mne byla a stále je velice důležitá.

 Po přijetí do organizace jsem začala docházet na pravidelná setkání pro tzv. ČEKATELE. Setkání se konala 1x do měsíce, vždy měla předem dané nějaké vhodné téma, které se týkalo právě zaměstnání – jak napsat správně životopis, vysvětlení základních hygienických návyků, atd. Při čekatelích jsem také 5 měsíců navštěvovala pracovní stáž ve VZP.

 V dubnu roku 2014 jsem se dostala do tzv. SLUŽBY a byla mi přidělena pracovní konzultantka Mgr. Radka Mikulová. Současně jsem navštěvovala setkání na JOB klubu. Setkání s Radkou byla pravidelně 1x do týdne. Témata byla velice obšírná – vylepšení životopisu, vytvoření vhodného motivačního dopisu, nácvik telefonních hovorů, práce s asertivitou, atd. Opravdu jsme spolu ušly kus cesty, vyzkoušely spoustu metod, oslovily mnoho firem a absolvovaly jsme spolu i několik pracovních pohovorů. Díry Radce jsem se naučila spoustu nových věcí, které možná ani ona sama netuší. Jsem moc ráda, že jsem se dostala právě k ní a mohu ji jen doporučit.

Díky technikám a metodám, které se zkoušely, se mi podařilo si zlepšit své sebevědomí, které jsem neměla téměř žádné. Velký posun vidím v asertivním chování, s kterým jsem neměla vůbec žádnou zkušenost. Vždy jsem všem jen ustupovala a dělala dobré věci jen pro druhé. Na sebe jsem zapomínala. Teď už vím, že jsou ostatní, ale že jsem také já.  Naučila jsem se, že není dobré žít jen život bez změn, který je nalajnovaný, ale je potřeba se také přizpůsobit okolí a umět se i usmát. Díky Rytmusu jsem potkala spoustu pro mě velice zajímavých a důležitých lidí, kteří mi hodně dali.

 Dokonce jsem měla i možnost si zkusit práci přímo v organizaci RYTMUS, čehož si velice vážím a jsem za tuto zkušenost moc ráda. Vyzkoušela jsem si společně s PK vedení skupinových setkání přímo s klienty a administrativní činnost na PC. Právě takováto pracovní nabídka by mě nejvíce oslovila a byla bych v ní šťastná.

 Organizaci Rytmus (celému kolektivu) velice fandím. Myslím si, že činnost organizace je velice prospěšná a potřebná pro rozvoj pracovní, ale i životní pro lidi se zdravotním postižením různého typu. V momentě, kdy už snad nikdo nedoufal, tak i pro mě se podařil najít vhodné pracovní uplatnění a Rytmus opouštím s tím, že nastupuji na pracovní pozici, která na mě snad i čekala – myslím si, že se opravdu čekání vyplatilo…

 Paní ředitelce, Radce a ostatnímu kolektivu děkuji za velmi milé a vstřícné jednání vůči mně, ale i vůči ostatním klientům. VAŠE PRÁCE MÁ OHROMNÝ SMYSL.

Přečteno 594x

     

DŮLEŽITÉ SDĚLENÍ!!!


Pro shlédnutí NOVÉHO ČÍSLA klikněte na obrázek

Další čísla Rytmusovin ZDE
___________________________________________________________________________________________________________

Na základě vládních doporučení jsme se rozhodli postupovat zodpovědně. 

Vzhledem ke stávající situaci, budeme do odvolání pracovat v upraveném režimu. 

K dispozici jsme především na telefonu a emailu. Po předchozí telefonické domluvě s konzultantem je možné, za dodržení zvýšených hygienických pravidel, poskytnout individuální podporu nebo asistenci. 

Přejeme Vám pevné zdraví.
Job kluby a setkání pro čekatele

Job klub + čekatele - 15. 10. 2020 08:00

SKUPINOVÁ SETKÁNÍ JSOU ZRUŠENA DO ODVOLÁNÍ.


Job klub + Čekatelé - 15. 10. 2020 08:00

SKUPINOVÁ SETKÁNÍ JSOU ZRUŠENA DO ODVOLÁNÍ.


Job klub a Skupinové setkání pro čekatele - 15. 10. 2020 08:00

SKUPINOVÁ SETKÁNÍ JSOU ZRUŠENA DO ODVOLÁNÍ.

Job klub + čekatelé - 15. 10. 2020 08:00

SKUPINOVÁ SETKÁNÍ JSOU ZRUŠENA DO ODVOLÁNÍ.


Job klub + čekatelé - 15. 10. 2020 08:00

SKUPINOVÁ SETKÁNÍ JSOU ZRUŠENA DO ODVOLÁNÍ.

Jak přispět

Daruj správně

Givt.cz

Nakupujete rádi online? Víte, že přitom můžete přispět na dobrou věc?

Stačí se na Váš oblíbený e-shop dostat přes tento link: https://givt.cz/RAOSset.php?organizationId=235
a pak už jen nakupovat.


Certifikát ověřená instituce
Rytmus Liberec, o.p.s. - idatabaze.czSociální služby - idatabaze.cz
Transparentní účet

Číslo účtu: 2600618057/2010
Účet můžete sledovat online