Dobrý rytmus je důležitý nejen v hudbě..
Příklady dobré praxe > Petr V.

Pan Petr

Do služby podporovaného zaměstnání v Rytmusu Liberec jsem vstoupil v září roku 2014 prostřednictvím Úřadu práce a projektu pracovní rehabilitace. V té době jsem pracoval v chráněné dílně o.s. D.R.A.K., ale hledal jsem nové zaměstnání v běžných podmínkách.

V Rytmusu se mojí pracovní konzultantkou stala paní Jana Vitvarová. Na konzultace jsem docházel každý týden a jednou za měsíc na Job club – skupinové setkání. Zpočátku jsme se na konzultačních schůzkách věnovali motivačním aktivitám, seznámil jsem se se způsoby vyhledávání pracovních příležitostí, dle mých schopností a dovedností jsme si stanovili vhodné pracovní obory a pozice, na které se budeme soustředit, hlavně administrativu a lehké montážní práce. V další fázi službya už došlo na samotné hledání zaměstnání. Oslovili jsme mnohé firmy, společnosti, úřady a instituce. Když už to někdy s novou prací vypadalo nadějně, ztroskotala na různých, i drobných, problémech.

V průběhu služby jsem se zdokonalil a naučil řadu činností vedoucích k nalezení práce, jako např. upravit životopis, sepsat motivační dopis, oslovovat zaměstnavatele, správně se prezentovat, zvládat pracovní pohovory a další důležité věci. 

V září 2015 jsem prostřednictvím ÚP absolvoval kurz práce na PC pro pracovní činnost, ale nalézt novou práci se nám stále nedařilo. Až ke konci téhož roku se objevila slibná příležitost, kdy Rytmus oslovila firma CoProSys-LVI s.r.o., která hledala administrativního pracovníka. Absolvoval jsem pohovor s pracovním testem a následně se začátkem roku 2016 účastnil vstupního školení.

K 31. 12. 2015 jsem tedy ukončil v o.s. D.R.A.K. pracovní poměr dohodou a v polovině ledna 2016 nastoupil do CoProSysu ale jen na dohodu o provedení práce s příslibem pracovní smlouvy od dubna. Nakonec však bylo toto pracovní místo z organizačních důvodů zrušeno. Pracovní smlouvu jsem nezískal a ve firmě skončil. Práce mě zde bavila, byla zajímavá a pestrá, naučil jsem se různé úkony z oblasti administrativy, práce na PC a v souvislosti se zpracováváním výběrových řízení. O to víc mě mrzí, že jsem ve firmě nemohl zůstat. 

Ocitl jsem se tak mezi nezaměstnanými. S paní Vitvarovou jsme si stanovili nový postup a s ještě větší intenzitou jsme se znovu pustili do dalšího vyhledávání a oslovování zaměstnavatelů. Postupně jsem rozeslal desítky e-mailů s motivačním dopisem a s životopisem. Byly jsme na několika schůzkách a náhledech na pracovištích, ale opět bez zásadního úspěchu.

Když už nám začaly docházet nápady, téměř vše jsem si osvojil, a taky se blížila ke konci spolupráce s Rytmusem, svitla mi nová naděje. Byl jsem se zeptat na práci v jedné hlídací agentuře, kde mě čekal pohovor, a zároveň mi odepsali z firmy Elitronic s.r.o. s nabídkou schůzky a náhledu na pracoviště. Pohovor v Elitronicu proběhl úspěšně. Mou výhodou pro přijetí nejspíš bylo, že jsem se v elektrotechnice vyučil, podobnou práci jsem již dříve vykonával, a tak jsem věděl, co obnáší. Bez jakýchkoliv potíží jsme se hned domluvili na mém přijetí, přičemž mi umožnili zkrácený pracovní úvazek a o týden později jsem do firmy nastoupil.

V současném zaměstnání jsem spokojený, práce se mi líbí. Sice vykonávám jednodušší pracovní činnosti, ale k práci přistupuji s tím, že každá pracovní činnost je pro výsledek potřebná, a že postupně snad budu dostávat a vykonávat náročnější práce, a budu mít možnost dokázat své schopnosti a dovednosti. Potvrdil jsem si, že je důležité odvádět kvalitní práci s menším důrazem na její množství a plně se soustředit na pracovní činnost. Z nalezení tohoto pracovního místa mám o to větší radost, že se mi to podařilo bez výrazného přičinění někoho jiného, od vytipování firmy, oslovení, až po pohovor, nástup a zapracování.

Více jak dvouletá spolupráce s mojí pracovní konzultantkou paní Janou Vitvarovou byla skvělá a bez nedostatků. Dobře jsme spolu vycházeli, dávala mi prostor, uměla mě podpořit, poradit i povzbudit. Byla mi hodně nápomocna na zmíněném školení a při nezdarech během pracovních postupů v Coprosysu mě vždy taky dokázala dobře poradit. A tak především paní Vitvarové patří mé velké poděkování za trpělivost, vytrvalost a za vše co pro mě udělala, abych byl úspěšný v nalezení nové práce. Rytmus mi pomohl v motivaci hledat nové zaměstnání v běžných podmínkách trhu práce, ujasnit si priority a uvědomit si, že jsem schopný najít uplatnění v několika profesích. S koncem roku 2016 jsem s Rytmusem ukončil smlouvu, ale rád s ním budu dále spolupracovat v jakékoliv oblasti. 

Vytvořil: PetrPřečteno 449x

     

DŮLEŽITÉ SDĚLENÍ!!!

Pro více informací klikněte na obrázek
___________________________________________________________________________________________________________


Pro více informací klikněte na obrázek
___________________________________________________________________________________________________________

Nevíte si rady? Pomůžeme Vám, kontaktujte nás.
email.: josef.conka@rytmus.org
tel.: 776 889 775
___________________________________________________________________________________________________________


Pro shlédnutí NOVÉHO ČÍSLA klikněte na obrázek

Další čísla Rytmusovin ZDE
___________________________________________________________________________________________________________

 JAK FUNGUJEME V DOBĚ PANDEMIE

Na základě vládních doporučení jsme se rozhodli postupovat zodpovědně. 

Schůzky stávajících uživatelů probíhají pouze s respirátorem a za dodržení zvýšených hygienických pravidel + podepsání prohlášení o bezinfekčnosti.

Ohledně schůzek s novými zájemci o službu je potřeba 
mít negativní test (nejdéle 2 dny) + podepsání prohlášení o bezinfekčnosti.

DŮLEŽITÉ ODKAZYJob kluby a setkání pro čekatele

Job klub + čekatele - 24. 3. 2021 09:30

VZHLEDEM KE STÁVAJÍCÍ SITUACI BUDE SKUPINOVÉ SETKÁNÍ ON-LINE.

Job klub + Čekatelé - 15. 3. 2021 08:00

VZHLEDEM KE STÁVAJÍCÍ SITUACI PŘIPRAVUJEME SKUPINOVÁ SETKÁNÍ ON-LINE. BUDEME VÁS PRŮBĚŽNĚ INFORMOVAT.


Job klub + čekatele - 6. 5. 2021 10:00

VZHLEDEM KE STÁVAJÍCÍ SITUACI BUDE SKUPINOVÉ SETKÁNÍ ON-LINE.

ODPOLEDNÍ SKUPINA OD 13 HODIN.Job klub + čekatelé - 15. 3. 2021 08:00

VZHLEDEM KE STÁVAJÍCÍ SITUACI PŘIPRAVUJEME SKUPINOVÁ SETKÁNÍ ON-LINE. BUDEME VÁS PRŮBĚŽNĚ INFORMOVAT.


Job klub + čekatelé - 15. 3. 2021 08:00

VZHLEDEM KE STÁVAJÍCÍ SITUACI PŘIPRAVUJEME SKUPINOVÁ SETKÁNÍ ON-LINE. BUDEME VÁS PRŮBĚŽNĚ INFORMOVAT.

Jak přispět

Daruj správně

Givt.cz

Nakupujete rádi online? Víte, že přitom můžete přispět na dobrou věc?

Stačí se na Váš oblíbený e-shop dostat přes tento link: https://givt.cz/RAOSset.php?organizationId=235
a pak už jen nakupovat.


Certifikát ověřená instituce
Rytmus Liberec, o.p.s. - idatabaze.czSociální služby - idatabaze.cz
Transparentní účet

Číslo účtu: 2600618057/2010
Účet můžete sledovat online