Dobrý rytmus je důležitý nejen v hudbě..
Aktuality > Soutěž Stejná šance – Zaměstnavatel roku 2018
Rytmus Liberec, o.p.s dne 21. 6. 2018 vyhlašuje v Libereckém kraji již 8. ročník soutěže Stejná šance – Zaměstnavatel roku 2018.

 Jedná se o prestižní soutěž zaměstnavatelů, kteří lidem se znevýhodněním dávají na otevřeném pracovním trhu stejnou šanci jako ostatním a tím aktivně přispívají k jejich začleňování do společnosti.

Liberec, 2. 4. 2018 – Dnešním dnem startuje již 8. ročník soutěže Stejná šance – Zaměstnavatel 2018. Jedná se o prestižní soutěž zaměstnavatelů, kteří lidem se znevýhodněním dávají na otevřeném pracovním trhu stejnou šanci jako ostatním a tím aktivně přispívají k jejich začleňování do společnosti. Soutěž se vyhlašuje v pěti krajích České republiky Jihočeském, Jihomoravském, Libereckém, Karlovarském, Středočeském, Ústeckém a v Praze.


V Libereckém kraji soutěž vyhlašuje organizace Rytmus Liberec, o. p. s. Záštitu nad soutěží převzala ministryně práce a sociálních věcí Jaroslava Němcová a hejtman Libereckého kraje Martin Půta.


„14 let vedu skvělý tým organizace, která dává podporu lidem se zdravotním znevýhodněním získat zaměstnání v běžném prostředí. Podmínky dostat se na otevřený trh práce jsou zvláště pro tyto lidi ztížené. O to víc je úžasné vidět spokojenost těch, kteří byli přijati do firem a stali se rovnocennými zaměstnanci a kolegy…říká Antónia Dechťarová, ředitelka Rytmus Liberec, o. p. s. 


Základní podmínkou pro nominování firmy či instituce do soutěže je zaměstnání člověka se zdravotním postižením na otevřeném trhu práce v běžných podmínkách, mimo chráněné prostředí.


Sběr nominací začíná 2. dubna a potrvá do 20. května 2018. Slavnostní vyhlášení vítězů proběhne na Krajském úřadě Libereckého kraje 21. června 2018. Nominovat zaměstnavatele může široká veřejnost vyplněním online nominačního listu a prostřednictvím tištěných nominačních listů, které budou distribuovány na vybraných místech v Liberci, Jablonci nad Nisou, České Lípě, Jilemnici a Semilech. Nominace bude vyhodnocovat pětičlenná komise složena ze zástupců kraje, města, úřadu práce a pořádající organizace.


Cílem Stejné šance je podpořit firmy, které zaměstnávají osoby se zdravotním postižením, poskytnout jim veřejné uznání a prostřednictvím příkladů jejich dobré praxe motivovat ostatní firmy, aby osoby se znevýhodněním zaměstnávaly.


Vítězi posledního ročníku se staly firmy KFC – AmRest, s.r.o., provozovna Liberec, Galaxy Gastro s.r.o. – Restaurace Tankovka Skleník, Česká Lípa a Masarykova městská nemocnice Jilemnice.


Slova Ing. Oty Krejčího, správního ředitele Nemocnice Jilemnci, jednoho z vítězů posledního ročníku: "My, jako nemocnice, se staráme o nemocné, takže si ani neuvědomujeme, že děláme něco navíc tím, že zaměstnáváme také zdravotně postižené. Nebereme žádný rozdíl, jestli je o lidi se znevýhodněním nebo ne. Byli jsme oceněním příjemně překvapeni, nečekali jsme to..."


Aktuální informace, nominační listy i průběh předchozích ročníků nalezene na internetových stránkách pořádající organizace: www.rytmusliberec.cz, nebo na www.stejnasance.cz


Jak nominovat

Elektronický nominační formulář můžete vyplnit zde

nebo přes QR kód:Dokumenty ke stažení

Plakát k vyhlášení

Vyhlášní výsledků

Stejná šance 2018 v médiích

Přečteno 194x

     

Stejná šance - Zaměstnavatel 2018Job kluby a setkání pro čekatele

Job klub - 26. 2. 2019 10:00

Job klub proběhne v úterý 26. 2. 2019 od 10hodin v liberecké kanceláři Rytmusu.

Téma setkání: Druhy povolání

Poznámka: Jednotliví účastníci budou pozváni na setkání individuálně.

Job klub + Čekatelé - 30. 1. 2019 10:00

Skupinové setkání Job klub proběhne ve středu 30. 1. 2019 od 10h v jablonecké kanceláři Rytmusu.

Poznámka: Jednotliví účastníci budou pozváni na setkání individuálně.


Job klub + čekatelé - 13. 2. 2019 07:15

Společné skupinové setkání pro uživatele a čekatele proběhne netradičně v Německu ve městě Rothenburg dne 13. 2. 2019. Sraz v kanceláři organizace Rytmus v České Lípě v 7:15hodin. 


Skupinové setkání na témata: "Práce s médii, Hudba"

Poznámka: Jednotliví účastníci budou pozváni na setkání individuálně.

Job klub v Semilech - 23. 1. 2019 10:00

Z organizačních důvodů probíhají Job kluby pouze v Semilech!

Dne 23. 1. 2019 proběhne v Semilech od 10:00 Job klub na téma: Má přání do roku 2019. 

Job klub v Semilech - 23. 1. 2019 10:00

Dne 23. 1. 2019 proběhne v Semilech od 10:00 Job klub na téma: Má přání do roku 2019.

Jak přispět

Dárcovská SMS


Givt.cz

Nakupujete rádi online? Víte, že přitom můžete přispět na dobrou věc?

Stačí se na Váš oblíbený e-shop dostat přes tento link: https://givt.cz/RAOSset.php?organizationId=235
a pak už jen nakupovat.


Certifikát ověřená instituce
Rytmus Liberec, o.p.s. - idatabaze.czSociální služby - idatabaze.cz
Transparentní účet

Číslo účtu: 2600618057/2010
Účet můžete sledovat online