Dobrý rytmus je důležitý nejen v hudbě..
Aktuality > Ranní káva
Tento týden by se v naší organizaci Rytmus Liberec, o.p.s. konala již čtvrtá „Ranní káva“ pro zaměstnavatele. Jsme rádi za stávající i nové tváře, které na tuto akci potvrdili svou účast. Protože jsme se nemohli vzhledem k dané situaci sejít, o to více se budeme těšit, že se uvidíme na podzim 2020.

Dnes by se v naší organizaci Rytmus Liberec, o. p. s. konala již čtvrtá „Ranní káva“ pro zaměstnavatele. Jsme rádi za stávající i nové tváře, které na tuto akci potvrdili svou účast. Protože jsme se nemohli  vzhledem k dané situaci sejít, o to více se budeme těšit, že se uvidíme na podzim 2020.

Co akce „Ranní káva pro zaměstnavatele“ vlastně je a proč jí každý rok pořádáme?

Ranní káva je setkání dlouhodobě spolupracujících zaměstnavatelů,  ale také nových zaměstnavatelů, kteří se o zaměstnávání OZP zajímají. Jde o neformální setkání, kdy si vzájemně můžeme předávat zkušenosti, ale zároveň získat nové informace k zaměstnávání OZP na běžném pracovním trhu.

Jak „Ranní káva“ probíhá a co se na ní zaměstnavatel dozví“?

Každá „Ranní káva“ má svůj originální program, aby se i stávající zaměstnavatelé dozvěděli něco nového.  Na každém setkání je poskytnuto drobné občerstvení a možnost výběru kávy nebo čaje. Po zapsání do prezenční listiny a přivítání všech zúčastněných se přechází k hlavním bodům programu. Na konci každého setkání probíhá vzájemná diskuze a prostor pro networking.

Na co konkrétního se mohou těšit zaměstnavatelé na „Ranní kávě 2020“?

Hostem „Ranní kávy 2020“bude pan Radek Janalík, ředitel společnosti MC Donald's, kterého jsme požádali, aby se přišel podělit o své dlouhodobé zkušenosti se zaměstnáváním OZP.  Věříme, že vlastní zkušenost, ať již pozitivní nebo negativní, může nové zaměstnavatele nejvíce oslovit a  pomoct jim v rozhodování zaměstnat OZP.

Protože se zaměstnáváním OZP jsou spojeny také předsudky a obavy, promluví o nejčastějších stigmatech a mýtech pracovní konzultant organizace Rytmus Liberec o.p.s. pan Josef Čonka. Dozvíte se nové informace jak s předsudky pracovat a jak se jim vyvarovat.

K přiblížení životní situace OZP jsme nově také připravili interaktivní workshop. Workshop je sestaven tak, aby si zaměstnanci nebo studenti mohli na různá zdravotní znevýhodnění co nejvíce sáhnout, co nejvíce si je přiblížit a porozumět jim. Drobnou ochutnávku a představení workshopu budou mít zaměstnavatelé možnost zkusit i na naší akci.

Organizace Rytmus Liberec, o. p. s. podporuje OZP v nalezení a udržení zaměstnání již 16 let. Ředitelka organizace Ing. Antónia Dechťarová zaměstnavatelům objasní, v čem konkrétně pro ně může být spolupráce s organizací přínosná. Jednou z výhod je, že pracovní konzultanti organizace, kteří spolupracují s OZP, své zájemce o práci již lépe znají a v kombinaci s odbornými a praktickými zkušenostmi, jsou pracovní konzultanti nápomocní při spolupráci také se zaměstnavateli. Další výhodou spolupráce s organizací je poskytování bezplatné pracovní asistence a mnoho dalších.

Pro koho je „Ranní káva“ určena? 

Pro zaměstnavatele, kteří chtějí sdílet své zkušenosti. Pro nové zaměstnavatele, kteří mají obavy ze zaměstnávání OZP nebo jen nevědí, jak začít. Pro zaměstnavatele, kteří zaměstnávají OZP, ale s organizací Rytmus Liberec, o.p.s. nespolupracují. Nebo prostě pro všechny zaměstnavatele, kteří se chtějí dozvědět něco nového.

Můžu za sebe poslat někoho jiného?

Ano! Vítán bude každý zástupce z Vaší firmy.

Je „Ranní káva závislá k navázání spolupráce s organizací Rytmus Liberec, o. p. s.?

Ne, není. Přítomností na akci se k ničemu nezavazujete. Jde nám jen o společné sdílení informací k tématu zaměstnávání OZP.

Je potřeba se na „Ranní kávu“ přihlásit nebo zaregistrovat?

Není. Budeme však rádi, pokud nám účast předem potvrdíte.

Kde se „Ranní káva“ koná a na koho se mohu obrátit?

Ranní káva probíhá v organizaci Rytmus Liberec, o. p. s., Palachova 504/7, 3. Patro (Šaldovo náměstí naproti vchodu do OC Plaza). Obracet se můžete na Kateřinu Ježkovou, pracovní konzultantku organizace Rytmus Liberec, o. p. s., tel.: 777 228 661, e-mail: jezkova.k@rytmus.org

Budeme se na Vás těšit!Přečteno 44x

     

Stejná šance - Zaměstnavatel 2020Job kluby a setkání pro čekatele

Job klub + setkání pro čekatele - 26. 3. 2020 10:00

Skupinové setkání je pro měsíc březen zrušeno.

Poznámka: Jednotliví účastníci budou pozváni na setkání individuálně.

Job klub + Čekatelé - 26. 3. 2020 10:00

Skupinové setkání je pro měsíc březen zrušeno.

Poznámka: Jednotliví účastníci budou pozváni na setkání individuálně.

Job klub + čekatelé - 26. 3. 2020 13:00

 Skupinové setkání je pro měsíc březen zrušeno.


Poznámka: Jednotliví účastníci budou pozváni na setkání individuálně.

Job klub v Jilemnici - 16. 3. 2020 10:00

V současné době nejsou Job kluby z organizačních důvodů plánovány.


Job klub v Semilech - 25. 3. 2020 13:00

Skupinové setkání je pro měsíc březen zrušeno.

Jak přispět

Dárcovská SMS


Givt.cz

Nakupujete rádi online? Víte, že přitom můžete přispět na dobrou věc?

Stačí se na Váš oblíbený e-shop dostat přes tento link: https://givt.cz/RAOSset.php?organizationId=235
a pak už jen nakupovat.


Certifikát ověřená instituce
Rytmus Liberec, o.p.s. - idatabaze.czSociální služby - idatabaze.cz
Transparentní účet

Číslo účtu: 2600618057/2010
Účet můžete sledovat online