Dobrý rytmus je důležitý nejen v hudbě..
Aktuality > Dejte nám o sobě vědět!
I my Vám o sobě chceme dát vědět! Přečtěte si rozhovor s pracovní konzultantkou Nikolou Tschertnerovou.

Omezení týkající se nových opatření v prevenci a zabránění šíření koronaviru se dotkla v zaměstnání nás všech. Rádi bychom s Vámi sdíleli naše opatření, to jak teď fungujeme i co děláme ve volném čase.  Jak teď vypadá práce pracovního konzultanta? Připravili jsme pro Vás rozhovor s pracovní konzultantkou Nikolou Tschertnerovou z pobočky v České Lípě.

Jaká opatření jsou v organizaci Rytmus Liberec, o.p.s. kvůli koronavirové nákaze?

Pracujeme v režimu Home Office - výkon administrativních činností, informování uživatelů, spolupracujících organizací a zaměstnavatelů o opatřeních naší organizace skrze koronavirus, pravidelné telefonické a e-mailové konzultace s uživateli o individuálních tématech a postupu o vyvíjející se situaci epidemie, ochrana úst rouškami, použití desinfekce.

Home Office teď slýcháme docela často i v televizích a rádiích, mohla byste tento výraz vysvětlit?

Význam slova Home Office v naší organizaci konkrétně znamená dodržování klasické provozní doby od 8:00 do 16:00h, které slouží k vyřizování telefonů, e-mailů, zapisování konzultací s uživateli do systému, aktualizace webových a facebookových stránek o aktuálním stavu včetně skrze opatření koronavirus, vyhledávání pracovních nabídek, pracovních materiálů a tvorba pomůcek pro efektivnější práci s uživateli, prostudovávání metodiky a další administrativní činnosti jako je úprava a kontrola složek apod.

V jakých případech se na vás teď mohou uživatelé obracet?

Uživatelé se na nás mohou obracet s různými potřebami a tématy, jako jsou informace o aktuálním provozu a dalších opatření naší organizace skrze koronavirus. Jak se v této situaci ,,správně,, zachovat, chránit sebe i okolí, způsoby, jak trávit volný čas. Dále s pokračováním v řešení individuálních potřeb například přípravou na pohovor, motivačním dopisem, pokračováním ve vyhledávání pracovních nabídek atd.

Může se na Vás obrátit i bývalý uživatel?

Určitě se na nás může obrátit i bývalý uživatel s jakýmkoliv tématem. Ať už na základě poskytnutí informací ohledně zaměstnání, individuálních potřeb podle jeho situace, případného návratu zpět do naší organizace skrze potřebnou podporu apod. Za pobočku Česká  Lípa proběhlo nyní i několik telefonických konzultací, které byly zaměřeny na situaci a opatření skrze koronavirus. Jednalo se o zaměstnaného uživatele, který se ujišťoval v postupu, jak se v zaměstnání nadále zachovat a řešit aktuální podmínky.

Jaké to pro vás je, trávit doma téměř veškerý čas? Co Vám pomáhá cítit se stále dobře?

Vzhledem k situaci epidemie jsem velmi ráda za možnost práce z domova, která chrání naše zdraví i zdraví ostatních lidí. Dny trávím nastaveným režimem, který věnuji práci a dále svým dětem formou vyučování, společnými aktivitami doma a odpoledne procházkou v přírodě.

Cítit se stále dobře mi pomáhá především má rodina, se kterou mohu trávit nyní více času a také telefonické konzultace s uživateli a kolegyněmi, které jsou pro nás v tomto období přínosné a zároveň potěšující.

Máte nějaké tipy na domácí aktivity pro ostatní?

Určitě, každému podle individuálních možností. Doporučuji nastavit si také určitý denní režim. Komu je též umožněno, tak vykonávat ve vyhrazený čas práci z domova. Věnovat se svým zájmům a dovednostem. Například čtením knih, oblíbených časopisů, luštěním křížovek, sledovat aktuální dění k situaci epidemie  v televizi, na internetu nebo v novinách. Udržovat telefonický popřípadě e-mailový kontakt s rodinou, přáteli, procházet se pravidelně v přírodě a využít tento ,,volný,, čas k trávení chvil se svými nejbližšími, ať už příteli/manželi, dětmi a domácími mazlíčky.

Také se blíží Velikonoční svátky, takže tématem dalších aktivit může být vyhledávání nových tipů, jak ozdobit vajíčka, různé formy pečení, výzdoba bytu apod.

Na co se mohou uživatelé Rytmu v České Lípě do budoucna těšit?

Těšit se mohou opět na skupinové setkání s německými uživateli ve městě Rothenburg, kde je čekají různé kurzy zaměřené na práci. Taktéž je toto čeká znovu i v Ekocentru Brniště. A nově ve spolupráci s agenturou pro podporované zaměstnávání Osmý den, o. p. s. ve městě Děčín, konkrétně v Jurtě, o. p. s., která je mimo jiné zaměřená na tréninkové pracoviště, zde si mohou vyzkoušet různé nácviky práce.

Dále se také mohou těšit na naší (prozatím několikrát v týdnu) nově otevřenou kancelář v Novém Boru a možnou úpravu pracoviště v prostorách kanceláře v České Lípě.  

Plánujeme společné setkání stávajících i bývalých uživatelů Rytmu, kde si u dobrého čaje či kávy mohou předat vzájemné zkušenosti a získané dovednosti.

Uživatelé se mohou zapojit do pořádání Interaktivního Workshopu, který má za cíl více prakticky přiblížit lidem ve společnosti a veřejnosti život lidí se zdravotním znevýhodněním.

Nadále samozřejmě i pravidelné individuální schůzky v prostorách naší organizace zaměřené na pracovní úspěchy a kvalitní způsob života.

Chtěla byste na závěr vzkázat něco Vašim uživatelům popřípadě zaměstnavatelům?

Uživatelům i zaměstnavatelům přeji hlavně hodně zdraví, trpělivosti a mnoho dalších slunečných dní. Zaměstnavatelům děkuji za všechny opatření a možnosti, které pro své zaměstnance zajišťují. Uživatelům také, že se těšíme na spolupráci, která bude nadále zaměřena především na jejich spokojenost ve společenském i osobním životě.

 

Chcete se s námi i vy podělit jak vnímáte celou situaci ohledně koronaviru nebo jak trávíte volný čas? Napište nám o tom na email liberec@rytmus.org.Přečteno 53x

     

Stejná šance - Zaměstnavatel 2020Job kluby a setkání pro čekatele

Job klub + setkání pro čekatele - 26. 3. 2020 10:00

Skupinové setkání je pro měsíc březen zrušeno.

Poznámka: Jednotliví účastníci budou pozváni na setkání individuálně.

Job klub + Čekatelé - 26. 3. 2020 10:00

Skupinové setkání je pro měsíc březen zrušeno.

Poznámka: Jednotliví účastníci budou pozváni na setkání individuálně.

Job klub + čekatelé - 26. 3. 2020 13:00

 Skupinové setkání je pro měsíc březen zrušeno.


Poznámka: Jednotliví účastníci budou pozváni na setkání individuálně.

Job klub v Jilemnici - 16. 3. 2020 10:00

V současné době nejsou Job kluby z organizačních důvodů plánovány.


Job klub v Semilech - 25. 3. 2020 13:00

Skupinové setkání je pro měsíc březen zrušeno.

Jak přispět

Dárcovská SMS


Givt.cz

Nakupujete rádi online? Víte, že přitom můžete přispět na dobrou věc?

Stačí se na Váš oblíbený e-shop dostat přes tento link: https://givt.cz/RAOSset.php?organizationId=235
a pak už jen nakupovat.


Certifikát ověřená instituce
Rytmus Liberec, o.p.s. - idatabaze.czSociální služby - idatabaze.cz
Transparentní účet

Číslo účtu: 2600618057/2010
Účet můžete sledovat online