Podpoř nás

Zavolejte nám

Soutěž Stejná šance

V Libereckém kraji soutěž vyhlašuje organizace Rytmus Liberec, která již 19. rokem poskytuje službu sociální rehabilitace a podporuje zdravotně postižené (především mentálně a psychicky), při začlenění do běžné společnosti, zejména při hledání pracovního uplatnění na volném trhu práce. Organizace Rytmus spolupracuje se zaměstnavateli, poskytuje poradenství v legislativní oblasti spojené se zaměstnáváním OZP, nabízí vytipování vhodných pracovních pozic, na pracovišti může uživatelům služby poskytovat pracovní asistenci atd.

Nominace do soutěže probíhá od 1. března a to prostřednictvím formuláře na webové stránce stejnasance.cz nebo našich webových stránkách. Nominovat zaměstnavatele, kteří zaměstnávají alespoň jednoho zaměstnance s invalidním důchodem, může široká veřejnost do 30. dubna.

Soutěž není určena pro chráněné dílny.


TENTO ROK V RÁMCI JUBILEJNÍHO DESÁTÉHO ROČNÍKU, SOUTĚŽ STEJNÁ ŠANCE UDĚLUJE PRESTIŽNÍ OCENĚNÍ FIRMÁM, KTERÉ UMOŽŇUJÍ ZAMĚSTNÁVAT OSOBY ZDRAVOTNĚ ZNEVÝHODNĚNÉ NA BĚŽNÉM PRACOVNÍM TRHU!


STEJNÁ ŠANCE A JEJÍ POČÁTEK

Myšlenka Stejné Šance vznikla v roce 2004 v naší mateřské organizaci Rytmus Praha – od klienta k občanovi z. ú.. Stejná Šance se stala prestižní celorepublikovou soutěží pořádanou jednou za dva roky a to hned v několika krajích.

V ČEM JE SOUTEŽ STEJNÁ ŠANCE SPECIFICKÁ?

Oceňuje firmy, které podporují osoby zdravotně postižené na volném trhu práce!

Motivuje tak aktivně další firmy, aby se zapojili do inkluze!

Podporuje osoby zdravotně postižené ve využití možností práce na volném pracovním trhu, tak aby nebrali svůj hendikep jako překážku!

A nejen to!


STEJNÁ ŠANCE NA LIBERECKU


SLAVNOSTNÍ VYHLÁŠENÍ TÉTO SOUTĚŽE A SPOLEČNĚ S NÍM VÍTĚZ JUBILEJNÍHO ROČNÍKU STEJNÉ ŠANCE 2023, PROBĚHNE V ČERVNU LETOŠNÍHO ROKU! O PŘESNÉM TERMÍNU VÁS BUDEME INFORMOVAT PROSTŘEDNICTVÍM WEBOVÝCH STRÁNEK, SOCIÁLNÍCH SÍTÍ NEBO WEBU STEJNÉ ŠANCE 2023.

Jubilejní 10. ročník soutěže „Stejná šance – zaměstnavatel roku 2023“, se
koná pod patronátem místopředsedkyně Poslanecké sněmovny Olgy Richterové a pod záštitou
MPSV, MMR, Hospodářské komory ČR a v našem kraji pod záštitou hejtmana Libereckého kraje
Martina Půty i náměstkyní pro sociální záležitosti statutárního města Liberce Martiny Teplé.

Cílem soutěže je ocenit společensky zodpovědné zaměstnavatele, kteří dávají šanci lidem se zdravotním postižením stát se součástí běžného pracovního kolektivu. Soutěž se koná každé 2 roky a letos probíhá v 9 krajích ČR.

Mediálním partnerem je Český rozhlas Liberec