EUDCA WEEK LIBEREC

13/10/2023

Educa pro nás opět byla směs zážitků, radosti, nových kontaktů a samozřejmě osvěta v oblasti sociální práce.  Jak Educa letos probíhala vám ještě jednou představíme v aktuálním článku. 

První den ve znamení Job Klubu pro uživatele 

Hendikep nemusí být překážka ..

Motto, které u nás není novinkou, ale pro většinu nejen běžné společnosti je. Proto jsme i letošní Educu zaměřili na osvětu široké veřejnosti. Letos jsme náš tým rozdělili do dvou skupinou na dva spoty. Jeden hned v první části, která se týkala zaměstnavatelů a druhou ve spodní přímo v srdci samotné Educi, cílenou, jak na studenty s postižením, které můžeme nově v rámci tranzitního programu podpořit, tak i pro ty, kteří by se chtěli o hendikepu dozvědět více a to formou wokrshopu.

Ve čtvrtek jsme uspořádali i Job Klub pro naše uživatele, který probíhal právě na Educa weeku, kde se snažili sami aktivně vyhledávat různé zaměstnavatele a v rámci tréninku je oslovit. 

Druhý den ve znamení workshopu

v pátek jsme drželi ve stejném duchu jako začátek Educa Weeku a přidali jsme workshop pro studenty, firmy, rodiče, zkrátka pro každého, kdo si chtěl vyzkoušet na vlastní kůži, jak vnímají lidé s postižením, pokusit se je pochopit a zjistit jak s nimi komunikovat. Wokrshop Dokážu to, i když .. probíhal celé dopoledne a vyzkoušet jste si mohli například jak vnímá schizofrenik nebo jak funguje komunikace skrze piktogramy.

Třetí den ve znamení rozšiřování povědomosti o Rytmusu Liberec 

Sobotní dopoledne, poslední den Educa Weeku jsme se společně věnovali tématům sociální práce a rozšiřovali jsme povědomí o naší organizaci, tak aby vám vše bylo jasné, ať už způsoby výkonu naší práce a nebo konkrétní specifikace služeb které poskytujeme. 

Děkujeme všem, kteří se u nás zastavili a  zúčastnili se workshopu 

Letošní Educa Week z naší strany hodnotíme velice úspěšně byť bychom zvýšili povědomí jen jednomu z vás. 

Těšíme se na další ročník Educa Week Liberec