WORKSHOP "DOKÁŽU TO I KDYŽ.." NA ZDRÁVCE V LIBERCI

03/06/2024

Pojďme se vrátit ke dnům, které jsme prožili se studenty SZŠ a VOŠ zdravotnická Liberec! 

Den plný praktických zkušeností, se zkušenými profesionály, kteří se snaží již několik let úspěšně začleňovat osoby s postižením do společnosti. 

Studenti a studentky ze "zdrávky" byli skvělí! Za podpory konzultantů z praxe, si totiž mohli vyzkoušet, jak komunikovat s osobami s mentálním postižením, jak správně pomoci nevidomému člověku,  také si přiblížit jaké to je, když je člověk neslyšící, nebo na vlastní kůži zjistit, jak naše jednání a přístup k životu může ovlivnit naše duševní zdraví. 

To ale není vše! Náš workshop je založený na praxi! Jako bonus byli tentokrát součástí i naši čtyřnozí pracovníci v pozici Canisterapeutického a vodícího psa! 

Tradičně byl workshop rozdělený do pěti stanovišť, kde si studenti a studentky mohli na vlastní kůži vyzkoušet  jednotlivá znevýhodnění a porozumět tak lépe životům osob s postižením. 

Jménem naším a spolupracujících organizací: Tichý svět, SONS ČR, Centrum pro zdravotně postižené Libereckého kraje a Fokus Liberec, kteří jsou nedílnou součástí našeho workshopu, bychom studentům a studentkám rádi poděkovali za jejich zájem a aktivitu! 

Přejeme vám hodně štěstí do vaší budoucí praxe! 

Děkujeme SZŠ a VOŠ zdravotnická Liberec za možnost realizace workshopu. 

A těšíme se na příště! 
A jaký názor na náš workshop má SZŠ a VOŠ zdravotnická Liberec? 


Zaujal vás náš workshop? Spojte se s námi a my ho s radostí uspořádáme na vaší škole nebo ve vaší firmě!